Puchar jest nasz!

Środa, 12 czerwca 2019
Hutnik Kraków zdobył Puchar Polski w województwie małopolskim, pokonując dziś w Kalwarii Zebrzydowskiej Orła Ryczów 4-0. To kolejny sukces naszego klubu odniesiony w ostatnich dniach, po niedzielnym awansie zespołu juniorów starszych do Centralnej Ligi Juniorów.
Mecz z Orłem toczył się w wielkim upale i od samego początku warunki gry dyktowali hutnicy. Przed przerwą faworyt zdobył jedną bramkę. W 12 minucie Kamil Janecki wywarł presję na obrońcy, który zagrał w kierunku własnego bramkarza. Piłkę przejął Mateusz Kotwica i wycofał do Krzysztofa Świątka, a ten pewnym strzałem umieścił piłkę w bramce. W pierwszej połowie na bramkę gości strzelali jeszcze m.in. Dawid Linca, Patryk Kołodziej, Mateusz Kotwica i Kamil Sobala, ale za każdym razem piłka mijała cel.
Lepszą skuteczność Hutnik zaprezentował po zmianie stron. W 52 minucie Kołodziej uruchomił długim podaniem Sobalę, ten z prawej strony wbiegł w pole karne i dograł wzdłuż linii bramkowej, a zamykający akcję na dalszym słupku Linca po raz drugi pokonał bramkarza Orła. Na 3-0 podwyższył zmiennik Lincy Przemysław Antoniak, którego na lewej flance ładnym podaniem w bój posłał Dariusz Gawęcki. "Lodzia" wbiegł w pole karne i pewnym strzałem zmusił do kapitulacji Kawalera. W kolejnych akcjach Kotwica uderzył obok słupka, a strzał jego zmiennika Patryka Matyska na róg odbił golkiper Orła. Wreszcie w 80 minucie po dobrym podaniu Bartosza Tetycha, "Matys" wbiegł z piłką w pole karne i pewnym uderzeniem ustalł wynik spotkania, strzelając swoją pierwszą bramkę w I zespole seniorów Hutnika.
Drużyna z Ryczowa przez cały mecz raptem raz była bliska strzelenia gola. W drugiej połowie przy stanie 0-3, po niecelnym podaniu jednego z obrońców i wrzutce na przedpole Mateusza Zająca dwóch piłkarzy minęło się z piłką przed bramką Hutnika.
Po meczu piłkarze Hutnika (do Kalwarii przyjechała cała 33-osobowa kadra) cieszyli się na murawie wspólnie ze swoimi kibicami. Kapitan zespołu z rąk prezesa MZPN Ryszarda Niemca odebrał Puchar Polski, a także czeki za jego zdobycie (40 tys. od PZPN i 10 tys. od MZPN). Kolejną nagrodą dla klubu będzie występ w rundzie centralnej rozgrywek. Losowanie 1/32 Pucharu już niebawem.