Hutnik Kraków | Stowarzyszenie Nowy Hutnik 2010 - oficjalna strona
nippongo íslenska suomi < a href="http://www.nh2010.pl/manifest,hu.html">magyar italiano français russkij slovenský espana deutsch english polski

Wszyscy do Kalwarii!

Wtorek, 11 czerwca 2019
Już jutro, to jest w środę 12 czerwca 2019 roku, Hutnik Kraków po raz pierwszy w historii może zdobyć Puchar Polski w województwie małopolskim.
W finale tych rozgrywek hutnicy zagrali już w 1955 roku ulegając jednak w Trzebini zespołowi KS Chełmek 1-6. Mimo, że wówczas rozgrywano finał w dawnym województwie krakowskim, to przepustką były występy na szczeblu centralnym.
Potem przez dziesiątki lat hutnicy zwykle uczestniczyli w rozgrywkach szczebla centralnego, a największy sukces zanotowali w - pamiętnym również z powodu historycznego awansu do ekstraklasy - sezonie 1989/1990. Wówczas Hutnik odpadł w półfinale po dwumeczu z GKS Katowice (0-2, 1-1), a wcześniej po znakomitych meczach eliminował Górnika Zabrze (2-1) i Lecha Poznań (4-1).
Po raz ostatni na szczeblu centralnym Hutnik rozegrał mecz 6 sierpnia 2002 roku z Zagłębiem Sosnowiec, przegrywając w rundzie wstępnej na Suchych Stawach 2-3. Mecz ten odbył się bez udziału publiczności.
Trzy lata wcześniej 13 października 1999 roku hutnicy w IV rundzie podejmowali Polonię Warszawa. Na bramki Igora Gołaszewskiego i Emanuela Olisadebe odpowiedzieli Artur Prokop i Krzysztof Przytuła, ale w rzutach karnych lepsi byli poloniści, wygrywając 5-4.
Najbliżej powrotu na szczebel centralny Pucharu Polski hutnicy byli rok temu, kiedy w Kalwarii Zebrzydowskiej po dogrywce i rzutach karnych ulegli zespołowi GKS Drwinia (identycznie jak z Polonią: 2-2, rzuty karne 4-5).
W środę 12 czerwca o godzinie 17 Hutnik po raz trzeci w swej historii zagra w finale wojewódzkiego Pucharu Polski. Tym razem, ponownie na boisku Kalwarianki, rywalem naszego zespołu będzie IV-ligowy Orzeł Ryczów, a więc drużyna, która w sezonie 2017/2018 dwukrotnie pokonała przyszłego beniaminka III ligi w stosunku 2-1.

Na tym historycznym meczu nie może zabraknąć każdego szanującego się fana HKS! Wszyscy do Kalwarii!

bs