Hutnik Kraków awansował do juniorskiej elity!

Niedziela, 9 czerwca 2019
Dzień 9 czerwca 2019 roku zapisał się złotymi zgłoskami w historii Hutnika Kraków. Juniorski zespół beniaminka trzeciej ligi awansował do Centralnej Ligi Juniorów, elitarnych rozgrywek, w których za rok powalczy o Mistrzostwo Polski z takim potentatami jak: Korona Kielce, Śląsk Wrocław, Zagłębie Lubin, Jagiellonia Białystok, Cracovia, Legia Warszawa, Arka Gdynia, Wisła Kraków, Pogoń Szczecin, Lech Poznań, Górnik Zabrze, Lechia Gdańsk (12 zespołów mających aktualnie seniorów w Ekstraklasie!) oraz Escola Varsovia, UKS SMS ŁodźGwarek Zabrze (trzy znakomite kuźnie talentów) lub Miedź Legnica. To niesamowity sukces naszego klubu! Przypomnijmy, że w sezonie 2015/2016 zespół Hutnika grał już w CLJ grupie wschód i zajął w niej ostatnie 16 miejsce.
W dzisiejszym meczu z SMS Resovią Rzeszów hutnikom wystarczał remis, ale od początku gospodarze myśleli tylko i wyłącznie o 11 wiosennym zwycięstwie. W 15 minucie po krótkim rozegraniu kornera, centrze i zgraniu piłki głową kapitan drużyny Piotr Cholewa płaskim precyzyjnym strzałem tuż przy słupku otworzył wynik meczu. W 22 minucie Cholewa długim podaniem z własnej połowy znakomicie uruchomił Patryka Matyska, który na pełnej szybkości wbiegł w pole karne i silnym strzałem w długi rok podwyższył na 2-0. Kilka okazji mieli też przyjezdni, ale w bramce Hutnika pewnie bronił Adam Dul
Na początku drugiej połowy po akcji lewą stroną rezerwowego Sławomira Rozkruta i podaniu Matyska, znakomitym strzałem zza pola karnego popisał się Kacper Kubasiak, i na tablicy świetlnej pojawił się rezultat 3-0. Goście grali ambitnie i za sprawą bramek Krystiana Basznianina (po zespołowej akcji) i Rafała Mastaja (zaskoczył Dula strzałem z ponad 30 metrów) złapali kontakt bramkowy. W samej końcówce dobrą okazję po kontrataku miał Miłosz Wąchała, ale jego uderzenie obrońca wybił głową na korner. W doliczonym czasie gry "profesor" czyli Miłosz Drąg podał do Matyska, a ten ustalił rezultat meczu na 4-2.
Po ostatnim gwizdku w obozie hutników zapanowała wielka radość. Polał się szampan. W górę podrzucano trenerów Piotra Gaździckiego i Maksymiliana Habowskiego. Przypomnijmy wszystkich autorów tego wielkiego sukcesu. Wiosną grali: bramkarze Adam Dul (11 meczów) i Kacper Szewczyk (3) oraz zawodnicy z pola: kapitan drużyny Piotr Cholewa, Dawid Źródlewski (obaj po 13 występów), Miłosz Wąchała, Łukasz Feret, Patryk Matysek, Norbert Leśniak (wszyscy po 12 występów), Miłosz Drąg, Mateusz Feret, Kacper Maciaś, Kacper Kubasiak (po 11 spotkań), Filip Handzlik, Kamil Broda (obaj po 10 gier), Jakub Skrzyński, Patryk Król, Sebastian Zdebski (po 8 meczów), Wiktor Karkoszka, Sławomir Rozkrut (6 meczów), Łukasz Jaskowski (3 spotkania), Maciej Wójcik (2 mecze) i Igor Łanecki (1 występ). W szerokiej kadrze są także: bramkarz Kuba Nędza oraz Alan Piskorz, Filip Kosakowski, Jakub Gaweł, Arkadiusz Klimczak i Mateusz Wnęk. Kierownikiem drużyny jest Łukasz Wąchała
Bramki dla Hutnika zdobywali: Matysek (10), Handzlik (9), Drąg (5), Maciaś (3), Kubasiak i Wąchała (po 2) oraz Cholewa, Źródlewski i M. Feret (po 1)
Nie zapominajmy, że Hutnik rozegra jeszcze jeden mecz. 15 czerwca na wyjeździe zmierzy się z Orlętami Kielce.
Wyniki, tabela: kliknij tutaj