Hutnik Kraków | Stowarzyszenie Nowy Hutnik 2010 - oficjalna strona
nippongo íslenska suomi < a href="http://www.nh2010.pl/manifest,hu.html">magyar italiano français russkij slovenský espana deutsch english polski

Remis zadowolił Orlęta. Hutnik z premią w PJS.

Sobota, 25 maja 2019
W meczu III ligi grupy IV Hutnik zremisował z Orlętami Radzyń Podlaski 2-2.
Mecz odbył się w piątek z uwagi na wesele jednego z piłkarzy Orląt. Z kolei wcześniejsza godzina jego rozpoczęcia spowodowana była planowaną grą kilku zawodników Hutnika w niedzielnym meczu juniorów starszych.
Podział punktów w pełni zadowolił gości. - W takim składzie ten punkt jest dla nas jak mistrzostwo świata - stwierdził Rafał Borysiuk, trener Orląt. - Zagrało sześciu jeszcze juniorów, w tym czterech juniorów młodszych.
Hutnik objął prowadzenie już w 3 minucie po podaniu Błażeja Radwanka i strzale z pierwszej piłki Krzysztofa Świątka. W pierwszej połowie gospodarze mogli podwyższyć prowadzenie, ale strzał Radwanka został zablokowany przez obrońcę, a uderzenia Dawida Lincy i Świątka obronił Robert Nowacki.
W 56 minucie goście wyrównali po dośrodkowaniu z ich pierwszego w tym meczu kornera i główce Macieja Wojczuka. Pięć minut później po ładnym podaniu tzw. podcinką w wykonaniu „Świętego”, swoją pierwszą bramkę w seniorach uzyskał Filip Handzlik, kończąc piękną akcję efektowną główką. W 81 minucie po zbyt krótkim wybiciu piłki przez obrońców Hutnika, Patryk Szymala uderzył z okolic narożnika pola karnego, z pierwszej piłki, płasko, tuż przy słupku i znów był remis. Szalę na stronę Hutnika próbował przechylić jeszcze Patryk Matysek, który po indywidualnej akcji zdecydował się na próbę z 20 metrów, jednak strzelił nad bramką. W końcówce po uderzeniu Kacpra Waniowskiego i rykoszecie od jednego z hutników czujność w bramce Hutnika zachował Kacper Chorążka. Wcześniej pewnie obronił on również kilka uderzeń z dystansu w wykonaniu radzynian.
Hutnik i Orlęta to dwie czołowe drużyny w klasyfikacji Pro Junior System. W dzisiejszym meczu Orlęta przybliżyły się do wygrania tej klasyfikacji, a Hutnik do zdobycia w niej drugiego miejsca. Jest to premiowane przez PZPN nagrodami w wysokości odpowiednio: 400 tys. zł i 300 tys. zł.
- Byliśmy zespołem lepszym, my z tego remisu nie jesteśmy zadowoleni – stwierdził po meczu trener Hutnika Leszek Janiczak. Przed jego zespołem pozostały jeszcze dwa spotkania ligowe: 1 czerwca w Świdniku z Avią (g. 14) i 8 czerwca w Nowej Hucie z Sołą Oświęcim (g. 17). Natomiast już w najbliższą środę 29 maja (g. 17) Hutnik zagra w Szczyrzycu z Orkanem, a stawką tego meczu będzie awans do finału wojewódzkiego Pucharu Polski (12 czerwca w Kalwarii Zebrzydowskiej).

Pomeczowa konferencja prasowa - kliknij tutaj

III liga grupa IV, 32 kolejka
Hutnik Kraków - Orlęta Radzyń Podlaski 2-2 (1-0)
1-0 Świątek 3 (Radwanek)
1-1 Wojczuk 56 głową
2-1 Handzlik 61 głową (Świątek)
2-2 Szymala 81
HUTNIK: Chorążka - Janecki (46 Ptak), Sosna, Leśniak, Źródlewski - Radwanek (46 Bukowczan), Reczulski, Broda, Świątek, Linca (69 Matysek) - Handzlik (84 Nowak)
Ponadto na ławce: Dul, Tetych, Marszalik
Trener: Janiczak
ORLĘTA: Nowacki - Idzikowski, Kiczuk (72 Zaręba), Kursa, Ciborowski (75 Waniowski) - J. Bożym (63 Szymala), Lipiński, Korolczuk (79 Ilczuk), Kania - Wojczuk, Siwek
Ponadto na ławce: Klebaniuk, Jaworski, Barciak
Trener: Borysiuk
Sędziował: Moskal (Skarżysko-Kamienna)
Żółte kartki: Ciborowski, J. Bożym, Korolczuk, Idzikowski
Widzów 200


Tekst: Bartłomiej Sowa
Zdjęcie: Joanna Urbaniec