Hutnik Kraków | Stowarzyszenie Nowy Hutnik 2010 - oficjalna strona
nippongo íslenska suomi < a href="http://www.nh2010.pl/manifest,hu.html">magyar italiano français russkij slovenský espana deutsch english polski

Z Sokołem Sieniawa po raz 2

Wtorek, 9 kwietnia 2019
W środę 10 kwietnia o godzinie 16 na Stadionie Miejskim w Sieniawie rozpocznie się mecz 23. kolejki III ligi grupy IV, w którym Hutnik Kraków zagra z miejscową drużyną Sokoła Sieniawa.
Sokół został założony w 1960 roku. Jego barwy są biało-niebieskie. Prezesem tegorocznego beniaminka III ligi jest Bogusław Lach, a trenerem Szymon Szydełko.
Sokół po 22. kolejkach zajmuje 9. miejsce z 27 punktami na koncie.
W 11 meczach na własnym terenie zespół Sokoła zdobył 23 punkty (7-2-2), co jest czwartym bilansem w grupie.
Hutnik w 11 meczach wyjazdowych zdobył 22 punkty (7-1-3), co jest najlepszym bilansem w grupie (taki sam ma Podhale Nowy Targ).
W ostatnich czterech meczach sieniawianie nie stracili bramki i zdobyli 8 punktów.
Czołowymi zawodnikami drużyny z województwa podkarpackiego są: Patryk Kapuściński - zdobywca 8 goli w tym sezonie i Sebastian Brocki - 7 bramek. Ten pierwszy nie wystąpi z Hutnikiem z powodu nadmiaru żółtych kartek.
Hutnik grał dotąd z tym zespołem jeden raz. 1 września 2018 roku na Suchych Stawach nasz zespół pokonał rywala 3-1 i po raz pierwszy w bieżącym sezonie został liderem rozgrywek. Goście prowadzili od 2 minuty po golu Andrzeja Wąsika, ale ostatecznie przegrali mecz tracąc trzy bramki (dwie zdobył Kamil Sobala, jedną Mateusz Reczulski) oraz stopera Sebastiana Padiaska (czerwona kartka przy stanie 1-1). W trakcie meczu z ławki rezerwowych gości usunięci zostali trener Szydełko i jego asystent.
Środowy mecz zapowiada się bardzo interesująco...