Hutnik Kraków | Stowarzyszenie Nowy Hutnik 2010 - oficjalna strona
nippongo íslenska suomi < a href="http://www.nh2010.pl/manifest,hu.html">magyar italiano français russkij slovenský espana deutsch english polski

A.Trębacz: Cieszę się, że słowa zmieniają się w czyny

Piątek, 11 stycznia 2019
Prezes Hutnika Artur Trębacz podsumował wczorajsze głosowanie Rady Miasta Krakowa nad budżetem miejskim:
Odnosząc się do uchwalonego wczoraj budżetu Miasta Krakowa na rok 2019 bardzo się cieszymy, iż nasze oczekiwania zostały w pełni uwzględnione w tegorocznym budżecie. Od początku była mowa o 1,8 mln, w ramach której to kwoty ma powstać projekt modernizacji naszego stadionu, a także projekt zadaszonego boiska treningowego dla naszych młodych piłkarzy. To jest plan na ten rok. Stopień modernizacji stadionu oraz jej zakres zostanie określony przez architekta przy tworzeniu projektu, w czym mam nadzieję będziemy jako klub brali czynny udział. Nawiasem mówiąc, nie wiem skąd się wzięła padająca w niektórych mediach kwota 47-50 mln.
Pamiętajmy, że za chwilę będziemy związani procesem licencyjnym. Pierwsza wizyta przedstawicieli PZPN na naszym stadionie nie wypadła zbyt dobrze. Stadion w obecnej formie nie otrzyma licencji na grę II lidze, o wyższych ligach nie wspominając, stąd konieczność podjęcia pewnych prac na naszym stadionie.
Nowa Huta obchodzić będzie w przyszłym roku 70-lecie. Aż się prosi aby powstał w Nowej Hucie ośrodek kulturalno-rozrywkowy z prawdziwego zdarzenia, który będzie służył mieszkańcom Nowej Huty, ale również pozostałym mieszkańcom Krakowa. Chcąc wyrównać rozwój infrastrukturalny z pozostałymi częściami Krakowa taka inwestycja jest niezbędna. Zauważają to radni nie tylko związani z Nową Hutą ale również z pozostałych krakowskich dzielnic. Mocno wspiera nas m.in. radny z Kurdwanowa. Po dużych, potrzebnych miastu inwestycjach w Krakowie takich jak: oba stadiony, Tauron Arena czy Centrum Kongresowe i wielu innych czas wesprzeć w tym obszarze Nową Hutę, bo jak na razie powstała tu tylko spalarnia odpadów. Chcąc odpiąć od Nowej Huty łatkę sypialni Krakowa takie inwestycje są niezbędne i cieszę się, że radni to dostrzegli. Konieczność inwestycji na naszym stadionie była akcentowana przez wszystkie obecne w Radzie Miasta kluby. Cieszę się, że słowa zamieniają się w czyny.
Chcę podziękować za zaangażowanie w tej sprawie przede wszystkim Wiceprzewodniczącemu Rady Miasta Krakowa Panu Sławomirowi Pietrzykowi, wszystkim radnym klubu Przyjazny Kraków na czele z Panem Przewodniczącym Rafałem Komarewiczem oraz oczywiście Panu Prezydentowi Jackowi Majchrowskiemu i wszystkim przychylnym nam radnym z pozostałych klubów, dla których problemy Nowej Huty nie są obojętne.