Hutnik Kraków | Stowarzyszenie Nowy Hutnik 2010 - oficjalna strona
nippongo íslenska suomi < a href="http://www.nh2010.pl/manifest,hu.html">magyar italiano français russkij slovenský espana deutsch english polski

Zmarł Aleksander Hradecki

Poniedziałek, 17 grudnia 2018
Z głębokim smutkiem przyjęliśmy informację o śmierci trenera Aleksandra Hradeckiego. Jeszcze pół roku temu Pan Aleksander gościł na meczu wspomnień zorganizowanym na Suchych Stawach na pamiątkę 25-lecia złotego medalu juniorów Hutnika.
3 grudnia br. świetował 90. urodziny.
W Hutniku Kraków pracował jako trener koordynator ds. szkolenia młodzieży w latach 1987-1994. To za Jego kadencji Hutnik sięgał po wielkie sukcesy w piłce juniorskiej, m.in dwukrotne mistrzostwo Polski juniorów starszych (1993, 1994). 
Wcześniej Aleksander Hradecki był także wieloletnim trenerem ligowym m.in. Wawelu Kraków, Śląska Wrocław i Lecha Poznań. 
Był wieloletnim działaczem Wydziału Szkolenia oraz Rady Trenerów Małopolskiego Związku Piłki Nożnej, a także Rady Trenerów Polskiego Związku Piłki Nożnej. Odznaczony m.in. Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.
Ostatnie pożegnanie Aleksandra Hradeckiego odbędzie się w piątek 21 grudnia 2018 r. o godz. 12.20 w Kaplicy na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie.
Cześć Jego Pamięci!

Aleksander Hradecki (pierwszy z lewej) w czerwcu br. na grobie śp. Marcina Latosa. Dalej, po lewej: Franciszek Surówka, Robert Ziółkowski, Grzegorz Kmita, Władysław Łach, Krzysztof Kusia. Fot. Bernard Łach