Hutnik najlepszy w Memoriale!

Niedziela, 1 lutego 2015
Hutnik Nowa Huta wygrali VII Memoriał Michała Jeziora i Michała Bobera, który w niedzielę odbył się na Suchych Stawach. W finałowej potyczce nowohucianie pokonali SMS Kraków 2-0.

Memoriałowy turniej rozpoczęła rywalizacja w dwóch grupach. W grupie A Htnik na początku zremisował z Garbarnią 0-0, a Cracovia pewnie pokonała GKS Katowice 5-2. Dobre humory „Pasom” popsuli jednak hutnicy, którzy w kolejnej rundzie łatwo wygrali z nimi 4-1. W ostatni meczu Hutnik pokonał GKS Katowice 5-3 i mając lepszy bilans bramkowy wygrał rozgrywki grupowe, spychając na drugie miejsce „Garbarzy”.

W grupie B najlepiej zaprezentował się SMS Kraków i on wygrał rozgrywki, wyprzedzając Krakusa, Wisłę i Górnik Zabrze.
Po zakończeniu fazy grupowej rozpoczęły się finały. W meczu o VII Miejsce rywalizowały dwie drużyny ze Śląska – Górnik i GKS Katowice. Lepsi okazali się katowiczanie, którzy wygrali 3-1. W meczu o V miejsce rywalizowały z kolei Wisła i Cracovia. Ich zacięty pojedynek zakończył się bezbramkowym remisem, ale w serii rzutów karnych górą byli wiślacy.

W spotkaniu o trzecie miejsce Garbarnia szybko odskoczyła Krakusowi, prowadząc do przerwy 4-1. W drugiej połowie nowohucianie wykazali się jednak wielkim sercem i tuż przed końcem meczu zmniejszyli stratę do jednej bramki, ale nie mieli już szans na wyrównanie rywalizacji.

W finale Hutnik i SMS pokazały się z bardzo dobrej strony, a szczególnie ich bramkarze wykazywali się kunsztem. Ostatecznie w drugiej połowie Hutnik przechylił szalę zwycięstwa na swoją stronę, w czym spora zasługa Damiana Guzika, zdobywcy obydwu goli dla nowohuckiej drużyny.

Po meczu wszystkie drużyny, oraz wyróżnieni zawodnicy odebrali z rąk organizatorów pamiątkowe puchary, dyplomy i nagrody. Warto wspomnieć, że najlepszym piłkarzem turnieju został wybrany Damian Guzik z Hutnika.

W przerwie między rozgrywkami grupowymi i finałowymi odbył się mecz przyjaciół Michała Jeziora  i Michała Bobera. W spotkaniu Niebieskich i Białych padł remis 5-5. Niebiescy wygrali ostatecznie w rzutach karnych.

VII Turniej Michała Bobera i Michała Jeziora jak zwykle stał na bardzo wysokim poziomie organizacyjnym, do którego dostosowali się także zawodnicy.