Hutnik Kraków | Stowarzyszenie Nowy Hutnik 2010 - oficjalna strona
nippongo íslenska suomi < a href="http://www.nh2010.pl/manifest,hu.html">magyar italiano français russkij slovenský espana deutsch english polski

Przypomnimy Michała Bobera i Michała Jeziora

Czwartek, 29 stycznia 2015
Już w najbliższą niedzielę - 1 lutego br. - na obiektach przy ul. Ptaszyckiego odbędzie się turniej z udziałem najlepszych drużyn juniorskich z Małopolski i Śląska. Po raz siódmy przypomnimy tragicznie zmarłych juniorów Hutnika - Michała Bobera i Michała Jeziora, których pamięci poświecony jest turniej organizowany nieprzerwanie od 2009 r.

Michał Bober i Michał Jezior - dwaj utalentowani juniorzy Hutnika zginęli w tragicznym wypadku samochodowym w dn. 26 stycznia 2008 r. Ich rodziny, przyjaciele i koledzy postanowili zadbać o ich pamięć, tworząc Fundację Pamięci Michała Bobera i Michała Jeziora. Celem fundacji jest niesienie pomocy młodym zawodnikom, poprzez udział w finansowaniu ich leczenia, rehabilitacji, nauki, oraz w organizowaniu zajęć sportowych. Od 2009 r. Fundacja organizuje równiez doroczny turniej dla drużyn juniorskich, w którym biorą udział najlepsze małopolskie i śląskie zespoły juniorskie.

W najbliższą niedzielę, 1 lutego br. w halach sportowych przy u. Ptaszyckiego od godz 9:00 rozegrane zostaną mecze siódmej edycji turnieju. Hutnik Nowa Huta wystąpi w grupie A (rozgrywającej swoje spotkania w dawnej hali Hutnika). Przeciwnikami nowohucian będą Garbarnia Kraków, Cracovia Kraków i GKS Katowice. W grupie B (mecze w Com Com Zone) zmierzą się ze sobą - Krakus Nowa Huta, SMS Kraków, Górnik Zabrze i Wisła Kraków.
Zwycięzcy obu grup zagrają ze sobą o zwycięstwo w turnieju. Wcześniej zmierzą się ze soba zespoły w drugich, trzecich i czwartych miejsc - walcząc odpowiednio o trzecią, piątą i siódmą lokatę. O godz. 12:30 towarzysko zagrają przyjaciele Bobika i Jezika.
Zakończenie turnieju nastąpi o godz. 15:45. Następnie uczestnicy turnieju złożą kwiaty i zapalą znicze na grobach naszych pilkarzy na cmentarzu batowickim, a o godz. 18:00 w bazylice mogilskiej odprawiona zostanie msza św. za dusze Michała Bobera i Michała Jeziora.

Turniej to także okazja do przekazania środków na cele statutowe Fundacji. Jak zwykle z pomocą Fundacji przyszli liczni sportowcy, którzy przekazali swoje pamiątki sportowe - na Allegro można już licytować m.in. koszulki z autografami zawodników Hutnika Nowa Huta, Wisły Kraków, Cracovii Kraków i Śląska Wrocław. Mozna także wylicytować koszulki z autografami m.in. Marcina Wasilewskiego i Stephane Antigi. Wszystkie aukcje znajdują sie pod poniższym linkiem.

Zachęcamy do wsparcia Fundacji, a przy okazji do powiększenia swoich zbiorów.

Więcej informacji na stronie Fundacji: pamietamy.com.pl