Hutnik Kraków | Stowarzyszenie Nowy Hutnik 2010 - oficjalna strona
nippongo íslenska suomi < a href="http://www.nh2010.pl/manifest,hu.html">magyar italiano français russkij slovenský espana deutsch english polski

Przed sparingiem z Okocimskim

Piątek, 11 lipca 2014
Awizując sobotni sparing Hutnika Nowa Huta z Okocimskim Brzesko, nie sposób nie odnieść wrażenia, że mógłby to być mecz potraktowany jako wewnętrzna gra Hutnika. Trzon zespołu "Piwoszy"stanowią bowiem piłkarze, którzy grali jeszcze kilka lat temu w Hutniku, a ich szkoleniowecem jest były szkolenioweic nowohucian Dariusz Siekliński.

Po spadku do II ligi Okocimski ma mocne postanowienie, by spędzić w niej tylko jeden sezon i powrócić na zaplecze ekstraklasy. Nic zatem dziwnego, że brzeszczanie byli niezmiernie aktywni na rynku transferowym i sprowadzili w trakcie okienka kilku zawodników. Jak się okazuje ich nazwiska więcej mówią kibicom w Nowej Hucie aniżeli w samym Brzesku.

Latem jako pierwsi w Okocimskim pojawili się Wojciech Dziadzio i Arkadiusz Garzeł, a wkrótce dołączli do nich Paweł Pyciak, Kamil Białkowski i Michał Guja. Cała piątka grała jeszcze niedawno w Hutniku. Opiekunem drużyny z Brzeska jest Dariusz Siekliński, który był trenerem Hutnika do 2009 r.

Mecz z Hutnikiem będzie dla Okocimskiego trzecim sparingiem - we wcześniejszych "Piwosze" pokonali LZS Piotrówkę (IV liga) 1-0 i Garbarnię Kraków (III liga) 4-0.

Dla Hutnika mecz z OKS będzie pierwszym sparingiem tego lata, kończącym pierwszy tydzień przygotowań do sezonu. W barwach Hutnika zabraknie m.in. Michała Gui, Patryka Serafina i Mateusza Lamparta. Kibice będą mogli za to zobaczyć nie tylko młodych zawodników, którzy dołączyli do kadry, ale także piłkarzy, którzy są przymierzani do zespołu.

Sparing Hutnika z OKS odbędzie się w sobotę, 12 lipca br. o godz. 10:00 na boiski bocznym nr 1 na Suchych Stawach.

Serdecznie zapraszamy!