Hutnik Kraków | Stowarzyszenie Nowy Hutnik 2010 - oficjalna strona
nippongo íslenska suomi < a href="http://www.nh2010.pl/manifest,hu.html">magyar italiano français russkij slovenský espana deutsch english polski

Przez Grębałów do Europy

Wtorek, 8 kwietnia 2014
Już jutro na stadionie Grębałowianki zostanie rozegrany mecz finałowy Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Kraków, w którym Grębałowianka II Kraków zmierzy się z Hutnikiem Nowa Huta. Stawką meczu będzie także dalsza gra w rozgrywkach pucharowych. Środowy mecz rozpocznie się o godz. 17:00.

Rozgrywki Pucharu Polski dla wielu klubów i ich kibiców stanowią atrakcję, pozwalającą zmierzyć się z odmiennym niż ligowi rywale, a szansa zagrania czy wyeliminowania bogatszego i większego przeciwnika rozpala nadzieje i uwalnia umysły, tym bardziej, że sukces w rozgrywkach krajowych, pozwala zaistnieć także w Europie. Niezależnie jednak od obecnego stadium rozgrywek celem wszystkich biorących w nich udział jest Puchar Polski w sezonie 2014/15.

Póki co przyszedł czas na wyłonienie zdobywcy Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Kraków. Spośród kilkudziesięciu zespołów na placu boju pozostały dwa: Garbarnia II Kraków oraz Hutnik Nowa Huta. Faworytem spotkania wydają się być hutnicy, którzy w lidze spisują się bardzo dobrze, a co więcej wiosną już dwa razy spotkali się z ligowymi przeciwnikami "Brązowych" z klasy okręgowej. Hutnik był bezllitosny i zarówno z liderem Proszowianką, jak i z Kmitą Zabierzów wygrał w identycznych rozmiarach - po 4-1.

Garbarnia II zajmuje w okręgówce 7. miejsce z dorobkiem 15 punktów w 12 meczach. W ostatniej kolejce ""Brązowi" ulegli Prokocimowi 1-2. Gospodarze meczu wykazali się jednak wielką niezłomnością przede wszystkim w ubiegłą środę, walcząc do końca w półfinale z liderem IV ligi Jutrzenką Giebułtów, którą pokonali w karnych 10-9. Niewykluczone, że Garbarnia przystapi do meczu z Hutnikiem wzmocniona zawodnikami pierwszej drużyny, warto także pamiętać, że Garbrania w bieżących rozgrywkach pucharowych aż 3 z 5 spotkań rozstrzygnęła na swoją korzyść w rzutach karnych.

Warto przypomnieć jednak, że stadion Grębałowianki jest bardzo szczęśliwy dla Hutnika, który tutaj walczył w 2012 r. w IV lidze. W siedmiu spotkaniach rundy wiosennej sezonu 2011/12 na Grębałowie hutnicy odnieśli komplet zwycięstw, strzelając przeciwnikom 26 bramek.

Dzięki postawie działaczy Garbarni, którzy docenili wagę finału - mecz odbędzie się z udziałem kibiców. W związku z remontem stadionu Garbarni istniało zagrożenie, że spotkanie odbędzie się na boisku ze sztuczną nawierzchnią bez fanów. Mecz odbędzie się jednak na stadionie Grębałowianki w Nowej Hucie. Bilety normalne kosztują 10 PLN, kobiety wchodzą za darmo.

W związku z dużym zainteresowaniem meczem, oraz brakiem przedsprzedaży apelujemy do wszystkich kibiców Hutnika o możliwie wczesne przybycie na stadion i posiadanie w miarę możliwości odliczonych pieniędzy za bilety.

Mamy nadzieję, że dopingowani nasi piłkarze zdobędą kolejne trofeum dla Hutnika!

Mecz Garbarnia II Kraków - Hutnik Nowa Huta odbędzie się w środę, 9 kwietnia br. o godz. 17:00.

Droga obu drużyn do finału:
Hutnik Nowa Huta: 
Bronowianka - Hutnik 0-4, Nowa Proszowianka Proszowice - Hutnik 1-4, Kmita Zabierzów - Hutnik 1-4

Garbarnia II:
Radziszowianka Radziszów - Garbarnia II 0-4, Cedronka Wola Radziszowska - Garbarnia II 3-3, karne 4-5,Garbarnia II - Borek 1-0,Garbarnia II - Cracovia II 0-0 karne 5-4,Garbarnia II - Jutrzenka Giebułtów 3-3 karne 10-9