Hutnik Kraków | Stowarzyszenie Nowy Hutnik 2010 - oficjalna strona
nippongo íslenska suomi < a href="http://www.nh2010.pl/manifest,hu.html">magyar italiano français russkij slovenský espana deutsch english polski

Memoriał "Bobika" i "Jeziora" już w niedzielę

Środa, 29 stycznia 2014
W niedzielę 2 lutego br. już po raz szósty odbędzie się memoriał tragicznie zmarłych juniorów Hutnika – Michała Bobera i Michała Jeziora. W turnieju wezmą udział najlepsze drużyny juniorskie z Małopolski i Śląska. Serdecznie zapraszamy!

26 stycznia 2008 r. w tragicznym wypadku samochodowym zginęli dwaj utalentowani juniorzy Hutnika – Michał Bober i Michał Jezior. Rok później na piłkarskim boisku spotkali się ich przyjaciele i koledzy, inicjując coroczny halowy turniej imienia obu Michałów. W 2014 r. już po raz szósty w Nowej Hucie spotkają się Hutnik Nowa Huta, Wisła Kraków, Cracovia Kraków, Garbarnia Kraków, SMS Kraków, Krakus Nowa Huta, GKS Katowice i Górnik Zabrze.

Mecze memoriałowe rozpoczną się w najbliższą niedzielę o godz. 9:00. W dawnej hali Hutnika przy ul. Ptaszyckiego 4 zagra grupa A (w której wystąpi prowadzony przez Jakuba Ochmana Hutnik), zaś w hali ComComZone (ul. Ptaszyckiego 6) wystąpią drużyny z grupy B. Rozgrywki grupowe zakończą się w południe.

Popołudniowa część turnieju rozpocznie się w dawnej hali Hutnika o godz. 12:30 od towarzyskiego meczu przyjaciół „Bobika” i „Jeziora”. O 13:30 rozpocznie się decydująca faza turnieju, która zakończy się meczem finałowym o godz. 15:00.

Po wręczeniu pucharów uczestnicy udadzą się na cmentarz w Batowicach, gdzie złożą kwiaty na grobie naszych zawodników. O godz. 18:00 w Opactwie w Mogile zostanie zaś odprawiona msza św. za dusze Michała Bobera i Michała Jeziora.

Memoriał organizuje Fundacja Pamięci Michała Bobera i Michała Jeziora, która od wielu lat wspiera młodych zawodników, finansując ich edukację, leczenie i rehabilitację, a także współfinansując obozy sportowe oraz wyjazdy na turnieje piłkarskie. Od 2012 r. Fundacja posiada status organizacji pożytku publicznego, co umożliwia przekazywanie jej również darowizn z 1% od podatku dochodowego. Więcej informacji: www.pamietamy.com.pl/index.php

Szczegółowy program Memoriału znajduje się po poniższym linkiem: www.pamietamy.com.pl/index.php/vi-memoria

Wstęp na wszystkie imprezy jest bezpłatny!

Serdecznie zapraszamy!